Kargo
Otizm Ve Otistik Zeka Aq
Otizm Ve Otistik Zeka Aq -  - Eğitim ve Psikoloji Ürünleri - Yuka Kids - XML

Otizm Ve Otistik Zeka Aq (YK-108)

Marka: : Yuka Kids
Doğan Puan : 17
Fiyat : ₺17,00(KDV Dahil)
₺1,57 'den başlayan taksitlerle

Adet

Artır Azalt

Otizm üzerine yapılan araştırmaların tarihçesi, otizmin hala ilk günlerdeki esrarını koruduğunu göstermektedir. Selvi Borazancı Persson A (Autistic) Otistik (Q) Zeka tanımlamasıyla otizmi yeni bir bakış açısıyla değerlendirmektedir.

 

Dünyaya gelişinden itibaren her çocuğun belli sürelerde tamamladığı otistik dönemlerin herhangi birinde takılı kalan kişileri otizmli diye tanımlıyor yazar. Bir kişiye otizmli diyebilmemiz için otistik özelliklerin belli bir yoğunlukta olması gerekiyor. Bu bakış açısıyla, çevremizdeki kişilerde az ya da çok otistik özellikler gözleyebiliriz.

 

Selvi Borazancı kitabında otizmi araştıran teorilerine yer verdikten sonra, otizm ve Asperger sendromunun tanı ölçülerine yer verdikten sonra, otizm ve Asperger sendromunun tanı ölçülerine değinmiş, otizmi otistik zeka çerçevesinde, farklı otistik seviyeler üzerinde durarak incelemiştir. Kitapta anlatılan eğitim yöntemleri, eğitimcilere ve otizmli kişilerin yakınlarına yol gösterecek niteliktedir. İlginç örneklerle zenginleştirilen bu kitap, okuyucuya farklı bir dünyanın kapılarını açıyor.  

                  

Yazar: DR.  SELVİ BORAZANCI PERSSON

 

160 sayfa